21. 3. 2010

Nechajte maličkých ku mne prísť

Najmorálnejšia z najmorálnejších inštitúcií na zemi, možno dokonca vo vesmíre o ktorom sa napriek svojmu odporu dozvedala od rôznych heretikov, ktorí sa nehodlali zmieriť s tým, čo čítali v knihe kníh o stvorení a obraze sveta, má o popularitu postarané.

Konečne po všetkých božích daroch ktoré uznala katolícka cirkev v histórii i v súčasnosti - pripomeňme si aspoň niektoré; hudba je dar boží, video je dar boží, televízia je dar boží, internetové blogy sú dar boží, a pravdaže peniaze sú dar boží... uznala táto globálna terapeutická spoločnosť za dar boží aj šírenie škandálov o sebe samej.

Veď ako ináč sa dá pochopiť fakt, že dnes už čítame, počúvame a pozeráme v médiách o škandáloch katolíckej cirkvi častejšie ako o excesoch nemorálnych celebrít. Tie už pred katolíckou cirkvou pochopili (ku komu asi na to chodia?), že keď sa o nich nešíria dobré chýry, nie je na škodu keď sa budú šíriť dokonca klebety, domysly, jednoducho pikošky - o popularitu bude postarané.

Jediná pravá a pravdivá cirkev na zemi, a možno dokonca vo vesmíre, však nemôže dopustiť aby sa o nej šírili klebety, výmysly, nepravdivé škandály. Preto ani neodmieta, že by snáď informácie, ktoré sa na nás dennodenne valia z médií a šíria zvesť, že tí čo vodu kážu víno pijú (myslíme, tie reči o morálke a mravoch, kým si oni užívajú s maloletými), nebola pravda. Je to pravda pravdúca!

Kto si dnes trúfne povedať, ako to všetko skončí? Veď tí najväčší hriešnici sa stávajú nakoniec svätcami. Tak sa im Vatikán zvykne odvďačiť za ich hriechy, pripadne za ich obrátenie po spáchaní hriechov. Alebo? Všetko je možné! Oznámi nám Vatikán nové pravidlá morálky?

V písme totiž čítame, ako veľký učiteľ a zakladateľ cirkvi - Ježiš hovorí: „Nechajte maličkých ku mne prísť.“ V katolíckej cirkvi majú právo interpretovať písmo iba hlavy pomazané, duchovní všetkých rangov. Nuž si svoj vzťah k maličkým vysvetlili po svojom. Inšpirovali sa Ježišom neobyčajne svojsky. A tak možno zabijú dve muchy jednou ranou: zvýšili upadajúcu popularitu cirkvi a možno zmenia morálne pravidlá platné stáročia. Konečne bude cirkev progresívna a nie spiatočnícka ako dosiaľ.

Tak im pánboh pomáhaj!

Em Twein

Žiadne komentáre: