20. 12. 2009

Aká je VAŠA životná filozofia, priatelia?

V Ostrave zamrzli traja bezdomovci. Už je to opäť tu a to zima ešte ani poriadne nezačala! Nuž, nie sme v Afrike aby u nás zomierali ľudia od smädu. Sme na severe a je prirodzené, že tu býva mráz. Máme slobodu a demokraciu, každý môže byť milionárom, ministrom, podnikateľom študentom, učiteľom alebo bezdomovcom. Môžeme si slobodne zvoliť. Tí traja sa rozhodli byť bezdomovcami nuž splnili si svoj sen a teraz sa splnila vôľa božia a už sú v ...

Nedávno sme sa mohli dočítať v nezávislej tlači o jednom priateľskom vzťahu, nič bulvárne, seriózna informácia o tom ako sa manželka francúzskeho prezidenta spriatelila s bezdomovcom. Občas sa sním stretne a porozprávajú si o hudbe a literatúre. Medzi pani Carlou a Denisom je akési intelektuálne puto. Ona a bezdomovec – ona v kategórii milionárov, on slobodne žije na ulici. V slobodnom svete si každý žije slobodne a navzájom si neprekážajú.

Priatelia radím vám zvoľte si správnu životnú filozofiu, zmysluplný spôsob existencie. Ak chcete môžete byť aj bezdomovcom. Nemyslite si, že je to niečo podradné. Je to životná filozofia rovnako, ako byť depešákom alebo budhistom. Neverte neprajníkom a pohrobkom komunizmu, ktorí kritizujú, že v našej demokratickej a slobodnej spoločnosti existujú bezdomovci. Jednoducho odmietajú pochopiť, že ich totalitné predstavy niektorí ľudia neakceptujú a chcú sa realizovať na ulici.

Mimochodom pani prezidentova je z demokratickej krajiny a tá má pre bezdomovcov pochopenie. Hovorila o Denisovi ako o svojom priateľovi aj v televízii. Denník Le Parisien jej ponúkol, že bezdomovca na zimu ubytujú v hoteli. "Nikdy by nesúhlasil s tým, že by mal opustiť ulicu," uviedla. Ľudia by sa podľa nej nemali o bezdomovcov starať a zachraňovať ich proti ich vôli, musia rešpektovať ich voľbu.

Ľudia, nikoho si nevšímajte, na nikoho neberte ohľad, starajte sa len sami o seba, lebo každý je svojho šťastia strojcom tak prečo mu prekážať v realizovaní jeho predstavy šťastia.

Šťastné a veselé Vianoce, veď aj život pod mostom je krásny keď žijeme v slobodnej krajine.

Em Twein

Žiadne komentáre: