12. 1. 2010

Zbožné príklady pre neveriacich

Ateista sa musí obzerať po svete, aby v zbožných krajinách, medzi zbožnými ľuďmi bral príklady morálky, keďže ako bezbožník žiadnu nemá. Musia to byť krajiny zbožné, blízke i vzdialenejšie, ľudia cirkvi alebo politiky, muži alebo ženy... Výber je veľký. Možno si zvoliť tak, že si otvoríte mapu sveta, zatvoríte oči a zapichnete prst len tak naslepo. Lepšie však je vybrať si zmysluplne, logicky napríklad takú zbožnú krajinu ako je Írsko.

Je to krajina, kde si aj napriek nášmu posmechu ctia staré, skoro stredoveké zákony aby boli morálni a nerúhali sa. Aby boli aktuálni tak nedávno dokonca prijali nový zákon proti rúhaniu. Pravda zatiaľ chránia iba veriacich ľudí, a bez ohľadu na demokraciu ignorujú práva bezbožníkov, tých sa dá urážať, čo hrdlo ráči, možno aspoň pochytia niečo z náboženskej morálky.

Skutočne také Írsko by malo byť pre nášho bezbožníka príkladom. Nenamietajte, že ste o Írsku počuli kadečo nepekné, buď sú to klebety bezbožníkov, alebo mediálny bulvár. Veď kto že by už len veril, že tam katolícki duchovní zneužívali deti a dokonca, že to cirkev kryla za udatnej pomoci biskupov.

Nuž stať sa môže kadečo, ale uznajte aby nemali morálku politici, dokonca ženy a dokonca veriace? Nezmysel! Veď kto by už len uveril že si krásna Iris Robinsonová zbožná protestantka, manželka premiéra Severného Írska a sama politička narazí výrazne mladšieho milenca a ešte bude pre neho aj podvodnými cestami od podnikateľov získavať peniaze na jeho podnikanie? Veď sa len pozrite na tu zbožnú, šťastnú tvár a krížiček takmer medzi mliečnymi žľazami, ktorými určite odchovala ďalších zbožných Írov.

Nuž a keď už viete, kde brať príklady pre morálku tak sa nechajte poučiť. A nie, že budete pohŕdať náboženstvom, arcibiskup Zvolenský, ten z Bratislavy, to nemá rád.

Tak Vám pánboh pomáhaj!

Em Twein

3 komentáre:

Anonymný povedal(a)...

Krásna Iris Robinsonová má s manželom Petrom Robinsonom (nie s jej milencom) tri deti (už dospelé).
Ona sama o sebe tvrdí, že je znovuzrodená kresťanka. Kto vie, čo bola predtým. Z kaluže do blata.

http://en.wikipedia.org/wiki/Iris_Robinson

Inak, Wikipédia je veľmi aktuálna, keď tam uvádza informácie z 9. januára 2010. :-)

Anonymný povedal(a)...

I want not concur on it. I over precise post. Particularly the title-deed attracted me to review the unscathed story.

Anonymný povedal(a)...

Good dispatch and this enter helped me alot in my college assignement. Thank you as your information.