2. 6. 2014

Diego Maradona: Podľa mňa je Vatikán samá lož

Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona kritizoval katolícku cirkev a vyzval pápeža Františka aby uskutočnil reformy.  Počas rozhovoru pre televízny kanál Naples TV Maradona vyhlásil, že ho Vatikán veľmi rozčaroval, ale dúfa že František ho môže zmeniť.„Vatikán je podľa mňa samé klamstvo, preto že namiesto toho aby ľuďom dával všetko im iba berie. Všetci predchádzajúci pápeži robili to isté a ja nechcem, aby František išiel tou istou cestou“ Povedal Maradona.

Obrátil sa priamo na pápeža a vyhlásil: Vatikán ma sklamal, ale ja vám verím, preto lebo ste dosiahli isté zmeny. Pomáhate nám byť  súcitnými, pomáhať ľuďom. Robíte cirkev takou akú by som ju chcel vidieť.

Obrátiac sa na pápeža a použil pomenovanie Francisquito – malý František –  a povedal:

„Malý František, hovorím vám, chcem sa s vami stretnúť, hovoriť s vami a chcem vám povedať o mnohých veciach, ktoré musíte urobiť pre svet. Potom budeme mať pápeža.“

Je pozoruhodné, že v roku 1998 futbalistovi fanúšikovia založili takzvanú Maradonovú cirkev, ktorá je rozšírená prevažne v Južnej Amerika a má okolo 60 tisíc nasledovníkov.

Informáciu tiež uverejnili catholicherald.co.uk, christiantoday.com a niektoré ďalšie média.

Žiadne komentáre: