11. 10. 2009

Odkaz pápežovi: Predajte Vatikán a nakŕmte svet!

Sarah Silvermanová, známa americká herečka, ktorá pochádza z americkej židovskej rodiny s rusko-poľskými koreňmi, spisovateľka, speváčka, hudobníčka a komediálna satirička, ktorá si berie na mušku také sociálne tabu témy ako rasizmus, sexizmus, náboženstvo... si zobrala na mušku pápeža a prostredníctvom tejto osoby Vatikán a kresťanstvo vôbec.

V piatkovom programe (9. 10. 2009) "Real Time with Bill Maher" predviedla svoj anti-teisticky postoj uvedením videa Predajte Vatikán a nakŕmte svet. Vo svojom videu hovorí (v prepojení je nižšie pod reklamou a videom je text jej vyhlásenie v angličtine), že svet potrebuje hrdinov a takým hrdinom môže byť aj pápež. Silvermanová s ním súhlasí keď hovorí o pokore a preto mu radí aby predal dom, ktorý je mestom a za peniaze ktoré získa môže nakŕmiť hladný svet.

Pozrite si video (preklad žiaľ nemáme) a zabavte sa:Aj v tomto videu Silvermanová potvrdzuje to, čo je o nej známe, že jej satira je o to účinnejšia o čo väčší rozpor je medzi jej vzhľadom a tým čo hovorí a ako hovorí. Treba tiež povedať, že Sarah Silvermanová jednoducho opäť trafila klinec po hlavičke.

Žiadne komentáre: